متخصص عزیز خوش آمدید.

عضویت در خبرنامه

متخصص گرامی!

در صورتی که عضو سایت مرجع متخصصان سلامت، ایمنی و محیط زیست نیستید، جهت دریافت آخرین اطلاعات مربوط به آگهی‌های استخدامی، اخبار، همایش‌ها، مقالات، اعضای جدید سایت و مطالب مفید دیگر، در خبرنامه سایت ثبت نام کنید.
نام (اختیاری):
ایمیل: *    
ثبت نام

%%%%% فروش تجهیزات ایمنی - با تخفیفات ویژه %%%%%

ثبت رایگان شرکت / فروشگاه شما در سایت

دوره های غیر حضوری HSE - با مدارک بین المللی

درج مطلب توسط شما

شما می توانید مطالب و مقالات مرتبط با HSE را در سایت ثبت نمایید تا با نام شما در بخش قطره ای از در یای HSE نمایش داده شوند.

سم‌‌شناسي صنعتی 5 مورد

آشنایی با سولفید هیدروژن (H2S) و خطرات آن

گروه تحریریه سایت      7470

H2S گازي است بيرنگ با بوي بسيار بد شبيه تخم مرغ گنديده كه مخلوط آن در هوا با شعله متمايل به آبي مي سوزد. دماي استفاده آن 260 درجه سانتي گراد و چگالي آن بيشتر از هواست لذا تمايل زيادي به نشستن روي زمين دارد و در مايعاتي نظير آب ، حلاله‌اي نفتي ، نفت خام ، الكل ، اتر و ... حل مي‌شود و قابليت حل شدن آن در آب سرد بيشتر است .....

ادامه مطلب + دانلود

سم شناسی سرب

سم شناسی سرب
گروه تحریریه سایت      4069

بقراط حکيم در سال 370 قبل از ميلاد شکم درد شديد را بعنوان يکي از نشانه هاي مسموميت ناشي از سرب کارها تشخيص داد. در سال 1700 ميلادي رامازين Ramazzine در بين کوزه گران که با سرب کار مي کردند بيماري خاصي را مشاهده نمود. Kehoe و همکارانش در سال 1933 حضور وسيع فلز سرب را در محيط زيست متوجه شدند. مطالعات آنان نشان داد که اگر چه سرب يک فلز حياتي در بدن نيست اما مقادير قابل اندازه گيري در بافتها و سيالات بدن تمام بزرگسالان وجود دارد. امروزه در مورد اثرات سرب مقالات متنوع موجود است. اين اثرات از علايم آشکاري تا اثرات نامحسوس مسموميت ناشي از سرب (مانند کاهش IQ، اثرات رفتاري و کاهش شنوايي) را شامل مي شود.

ادامه مطلب + دانلود

آبكاري، مواد مصرفي و ايمني لازم هنگام تماس با آنها

گروه تحریریه سایت      2168

قانون بهداشت و ايمني حرفه اي به منظور اطمينان بخشي شرايط كار ايمن و بهداشت براي زنان و مردان تصويب شده است. اين قانون سبب تاسیس سازمان ملي ايمني و بهداشت حرفه اي (NIOSH) كه تحت نظر دپارتمان بهداشت، آموزش و رفاه (DHEW) و اداره ايمني و بهداشت حرفه اي (OSHA) كه تحت نظارت دپارتمان كار (DOL) مي باشد، شد.

ادامه مطلب + دانلود

سموم، خطرات و شرايط استفاده از آن

گروه تحریریه سایت      1771

در بعضي موارد ما مجبوريم از سم استفاده كنيم. اما بايد بدانيم سم مثل هر دارويي بايد فقط در حد لزوم و در موقع ضرورت با روش درست بكار رود، وگرنه بسيار خطرناك بوده و همانطور كه حشرات و موشها را از بين مي‌برد ميتواند انسان و حيوانات مفيد را هم بيمار كرده يا بكشد.

ادامه مطلب + دانلود

تقسیم بندی مواد سمی و روش های ورود مواد سمی به بدن

گروه تحریریه سایت      4980

تقسيم بندي مواد سمی بر اساس حالت فيزيكي، تركيب شيمايي، اثرات فيزولوژيكي و ... صورت می پذیرد. مواد سمي و آلوده كننده به سه روش می توانند وارد بدن شده و سبب ایجاد صدماتی به بدن شوند؛ كه عبارتند از : استنشاق، جذب پوستي و بلعيدن ...

ادامه مطلب + دانلود


آمار سایت

4857
8380
1714
1
1185
9698098

بانک شبکه های مجازی HSE

فروشگاه لوازم ایمنی آریا

بانک شبکه های مجازی HSE

مرجع متخصصان سلامت ایمنی و محیط زیست HSEEXPERT Copyright © "HSEEXPERT.com" . All rights reserved. Designed by TAMDATA