متخصص عزیز خوش آمدید.

عضویت در خبرنامه

متخصص گرامی!

در صورتی که عضو سایت مرجع متخصصان سلامت، ایمنی و محیط زیست نیستید، جهت دریافت آخرین اطلاعات مربوط به آگهی‌های استخدامی، اخبار، همایش‌ها، مقالات، اعضای جدید سایت و مطالب مفید دیگر، در خبرنامه سایت ثبت نام کنید.
نام (اختیاری):
ایمیل: *    
ثبت نام

%%%%% فروش تجهیزات ایمنی - با تخفیفات ویژه %%%%%

ثبت رایگان شرکت / فروشگاه شما در سایت

دوره های غیر حضوری HSE - با مدارک بین المللی

درج مطلب توسط شما

شما می توانید مطالب و مقالات مرتبط با HSE را در سایت ثبت نمایید تا با نام شما در بخش قطره ای از در یای HSE نمایش داده شوند.

آلودگي هوا 7 مورد

آلاینده های شیمیایی هوا

گروه تحریریه سایت      1745

آلاینده‌ها بر حسب ترکیب شیمیایی‌شان، به دو گروه آلی و معدنی تقسیم می‌شوند. ترکیبات آلی حاوی کربن و هیدروژن هستند. برخی از ذرات آلی که بیش از سایر ذرات آلی در اتمسفر یافت می‌شوند، عبارتند از: فنلها ، اسیدهای آلی و الکلها. معروفترین ذرات معدنی موجود در اتمسفر عبارتند از نیتراتها، سولفاتها و فلزاتی مانند آهن ، سرب ، روی و وانادیم.

ادامه مطلب + دانلود

آلاینده های هوا

آلاینده های هوا
گروه تحریریه سایت      3003

آلودگی زمانی است که در هوا یک ماده خارجی وجود داشته باشد یا در ساختار آن تغییرپذیری پدید آید که با توجه به شناختهای علمی زمان موجب اثر زیان آور یا ایجاد ناراحتی کند.

ادامه مطلب + دانلود

مقاله ای در باب آلودگی هوا

گروه تحریریه سایت      1558

نیاز روز افزون جهان و بخصوص کشور های درحال توسعه به انرژی برق توسعه نیروگاه را طلب می کند که این امر طی سالهای اخیر بسیار پر شتاب بوده است. بدیهی است همسو با افزایش نیروگاه ها سوخت های فسیلی بخصوص نفت کوره که مهمترین تأمین کننده نیاز سوخت نیروگاه ها است افزایش می یابد...

ادامه مطلب + دانلود

آلودگی هوا - اصل پنجاهم قانون اساسی

گروه تحریریه سایت      1391

در جمهوری اسلامی، حفاظت محیط زیست که نسل امروز و نسل های بعد باید در آن حیات اجتماعی رو به رشد داشته باشند وظیفه عمومی تلقی می شود.

ادامه مطلب + دانلود

دانستنی های زیست محیطی برای آموزشگران - کتاب دوم : هوا

گروه تحریریه سایت      1516

هرگونه تغییر در ویژگی های فیزیکی و شیمیایی عناصر تشکیل دهنده هوا را «آلودگی هوا» می گویند. مواد آلوده کننده هوا به صورت های مختلف هستند و همه آنها برای محیط زیست انسان، حیوانات، گیاهان و حتی بعضی از مواد و اشیا زیان آور می باشد.

ادامه مطلب + دانلود

گازهای خطرناک محیط زیست

گروه تحریریه سایت      7370

گازهای سمی گروهی از مواد سمی هستند که در حرارت بصورت گاز باشند. مسمومیت هایی که توسط این گازها ایجاد می شود، در صورت عدم درمان بموقع ، منجر به مرگ فرد مسموم خواهند شد. این گازها تحت یک فرمول معین تجسس نمی شوند و برای تجسس هر یک از آنها روش بخصوصی باید بکار برد. گازهای سمی چون از راه تنفس وارد بدن می شوند، بسهولت وارد جریان خون می شوند و به فاصله چند ثانیه به مراکز عصبی می رسند و از اینجا ، اثر آنی و شدید بعضی از سموم گازی معلوم می گردد...

ادامه مطلب + دانلود

تاریخچه و کلیاتی از آلودگی هوا

گروه تحریریه سایت      2389

آلودگی هوا مانند هر پدیده دیگری دارای پیشینه ای است كه مطالعه آن از دیدگاه متخصصانِ محیط زیست، بخش قابل توجهی از پژوهش های كارشناسی را در برمی گیرد. علاوه بر این، صاحبان مشاغلی چون پزشكان، مسئولان و متولیان شهری، صاحبان صنایع، تولیدكنندگان سوخت های فسیلی، مسئولان بهداشت محیط و افراد متعدد دیگری كه مستقیم یا غیرمستقیم با آلودگی هوا مسایل آن در ارتباط هستند، آلودگی هوا را از زوایای گوناگون موردبحث قرار داده و در موارد بسیار راه حلهایی برای این بلای فراگیر ارائه داده اند.

ادامه مطلب + دانلود


آمار سایت

4857
8425
1714
1
1202
9698144

بانک شبکه های مجازی HSE

فروشگاه لوازم ایمنی آریا

بانک شبکه های مجازی HSE

مرجع متخصصان سلامت ایمنی و محیط زیست HSEEXPERT Copyright © "HSEEXPERT.com" . All rights reserved. Designed by TAMDATA