عضویت در خبرنامه

متخصص گرامی!

در صورتی که عضو سایت مرجع متخصصان سلامت، ایمنی و محیط زیست نیستید، جهت دریافت آخرین اطلاعات مربوط به آگهی‌های استخدامی، اخبار، همایش‌ها، مقالات، اعضای جدید سایت و مطالب مفید دیگر، در خبرنامه سایت ثبت نام کنید.
نام (اختیاری):
ایمیل: *    
ثبت نام

برترین های HSE در ایران - بزودی ...

دوره و آزمون رسمی NEBOSH در ایران

پاسخ به سوالات حقوقی شما در رابطه با حوادث

درج خبر توسط شما

شما می توانید اخبار خود را در حوزه‌های مرتبط با HSE از جمله حوادث، اخبار بومی و منطقه‌ای، مسائل زیست محیطی و بهداشتی را در این سایت ثبت نمایید تا با نام شما در لیست اخبار نمایش داده شوند.

دبیر انجمن پیشگیری از چاقی ایران: نذورات را با ظروف‌ سرطان‌زا توزیع نکنید

گروه تحریریه سایت - 1397/06/24    79    0    0    0
به نقل از آنا، محمد هاشمی با بیان اینکه مصرف مواد غذایی و نوشیدنی داغ در ظروف یک‌بار مصرف توصیه نمی‌شود، گفت: نگهداری مواد غذایی و نوشیدنی بسیار گرم در ظروف یک‌بار مصرف پلاستیکی، موجب آزادشدن رادیکال‌های آزاد و افزایش احتمال سرطان‌زایی می‌شود.
 
وی با اشاره به فرارسیدن ایام محرم و آغاز توزیع نذورات، افزود: به هیأت‌ها و افراد توصیه می‌شود برای توزیع نذورات از ظروف آلومینیومی و گیاهی استفاده کنند.
 
دبیر انجمن پیشگیری از چاقی ایران یادآور شد: برای حفظ امنیت مواد غذایی نگهداری‌شده در ظروف پلاستیکی یک‌بار مصرف، هیچ راهکاری وجود ندارد؛ به‌همین دلیل به افراد توصیه می‌شود از این ظروف استفاده نکنند.
 
هاشمی در ادامه با توجه به ایستگاه‌های توزیع‌کننده چای، شیر و شیرکاکائو گفت: افراد باید به‌خاطر داشته باشند، نگهداری مایعات داغ در ظروف یک‌بار مصرف و پلاستیکی، مضرات بیش‌تری دارد؛ زیرا مایعات دارای حرارت بیشتری نسبت به مواد غذایی است، که همین امر خطر استفاده از مایعات در ظروف یک‌بار مصرف پلاستیکی را افزایش می‌دهد.
 
وی خاطرنشان کرد: توزیع نذورات در روزهای تاسوعا و عاشورا افزایش می‌یابد، بنابراین به افراد توصیه می‌شود از مصرف بیش از اندازه نوشیدنی‌ها و مواد غذایی نیز خودداری کنند.
 
 


اخباراخبار hseاخبار ایمنیاخبار بهداشتاخبار محیط زیستاخبار روزانهاخبار جدیدخبر HSEدبیر انجمن پیشگیری از چاقی ایران: نذورات را با ظروف‌ سرطان‌زا توزیع نکنید


نام *

 

دیدگاه شما *

 
  برای ارسال دیدگاه بدون نیاز به تایید، ابتدا وارد شوید یا ثبت نام کنید.

  دیدگاه‌ها

هیچ نظری ثبت نشده است. اولین نظر را شما بدهید.

آمار سایت

5119
620
4227
0
2247
11942999

بانک شبکه های مجازی HSE

فروشگاه لوازم ایمنی آریا

بانک شبکه های مجازی HSE

مرجع متخصصان سلامت ایمنی و محیط زیست HSEEXPERT Copyright © "HSEEXPERT.com" . All rights reserved. Designed by TAMDATA