متخصص عزیز خوش آمدید.

عضویت در خبرنامه

متخصص گرامی!

در صورتی که عضو سایت مرجع متخصصان سلامت، ایمنی و محیط زیست نیستید، جهت دریافت آخرین اطلاعات مربوط به آگهی‌های استخدامی، اخبار، همایش‌ها، مقالات، اعضای جدید سایت و مطالب مفید دیگر، در خبرنامه سایت ثبت نام کنید.
نام (اختیاری):
ایمیل: *    
ثبت نام

تقویم آموزشی HSE با گواهینامه مرکز تحقیقات و تعلیمات وزارت کار

محل درج آگهی تبلیغاتی متنی

دوره های آموزشی HSE با گواهینامه مرکز تحقیقات

درج خبر توسط شما

شما می توانید اخبار خود را در حوزه‌های مرتبط با HSE از جمله حوادث، اخبار بومی و منطقه‌ای، مسائل زیست محیطی و بهداشتی را در این سایت ثبت نمایید تا با نام شما در لیست اخبار نمایش داده شوند.

انتقاد یک گیاه شناس از تعویض نشدن چسب‌های زردرنگ درختان تهران

گروه تحریریه سایت - 1396/07/13    31    0    0    0
امید نوری در گفت و گو با ایسنا با بیان اینکه گرمای هوای شهر تهران همچنان برای حضور سفیدبالک‌ها مناسب است، گفت: تا زمانی‌که دمای هوا کاهش پیدا نکند سفیدبالک‌ها در شهر حضور خواهند داشت.
 
با اشاره به اینکه یکی از دلایل حضور سفیدبالک‌ها در شهر علی‌رغم آغاز فصل پاییز، گرمای هوا و خنک نشدن آن است، اظهار کرد: امسال جزو سال‌هایی است که شاهد گرمای بلند مدت خواهیم بود و حتی پیش‌بینی شده است که تا اواسط آبان گرمای هوا ادامه داشته باشد.
 
این عضو هیات علمی دانشگاه شهید بهشتی افزود: در سال‌های گذشته در آغاز فصل پاییز و با کاهش دمای هوا سفیدبالک‌های بالغ از بین می‌رفتند و تنها تخم آن‌ها برای تبدیل شدن به حشره باقی می‌ماند ولی اکنون با توجه به اینکه در اواسط مهر ماه هستیم گرمای هوا برای زاد و ولد سفیدبالک‌ها مناسب است و تخم‌ها قابلیت تبدیل شدن به حشره را دارند.
 
نوری با بیان اینکه چنانچه سفیدبالک‌ها دمای مناسب برای زاد و ولد نداشته باشند از بین می‌روند، گفت: در فصل سرد با برخی اقدامات کنترلی می‌توانیم جمعیت سفیدبالک‌ها در شهر را برای سال بعد کاهش دهیم.
 
وی با تاکید بر اینکه مبارزه با تخم سفیدبالک‌ها در فصل سرد سال سخت‌تر از مبارزه با خود آن‌ها است، اظهار کرد: اقداماتی مانند پاکسازی مکان‌های تخم‌گذاری شده، هرس مناسب درختان وحذف شاخه‌های خشک به کنترل جمعیت سفیدبالک‌ها در سال‌های آینده کمک می کند.
 
این گیاه‌شناس علت اصلی طغیان جمعیت سفیدبالک‌ها در تابستان را از بین رفتن امکان زیست شکارگرهای طبیعی این آفات یعنی زنبورها دانست و گفت: در تهران درخت میزبان زنبورهایی که شکارگر سفیدبالک‌ها هستند از بین رفته‌اند و در نتیجه جمعیت زنبورهای پارازیت کاهش یافته‌ است و به دنبال آن شاهد طغیان جمعیت سفیدبالک‌ها هستیم. پس نمی‌توانیم بگوییم که درخت توت عامل ازدیاد جمعیت سفیدبالک‌ها است.
 
نوری در پایان ضمن انتقاد از اینکه چسب‌هایی که به‌صورت تله‌های فرمونی برای مبارزه با این آفات در شهرها استفاده می‌شود، به طور مرتب تعویض نمی‌شوند، تصریح کرد: گاهی اوقات شاهد هستیم که از ابتدا تا انتهای تابستان این چسب‌ها تعویض نمی‌شوند و این کار سبب می‌شود که خاصیت خود را از دست بدهند.
 


اخباراخبار hseاخبار سلامت ایمنی بهداشت محیط زیستانتقاد یک گیاه شناس از تعویض نشدن چسب‌های زردرنگ درختان تهران


نام *

 

دیدگاه شما *

 
  برای ارسال دیدگاه بدون نیاز به تایید، ابتدا وارد شوید یا ثبت نام کنید.

  دیدگاه‌ها

هیچ نظری ثبت نشده است. اولین نظر را شما بدهید.

آمار سایت

4860
4740
19853
1
639
9726118

شرکت ها

محل درج آگهی تبلیغاتی تصویری

تقویم آموزشی HSE با اعطای گواهینامه مرکز تحقیقات و تعلیمات وزارت کار - تابستان و پاییز 96 - HSE Arya

مرجع متخصصان سلامت ایمنی و محیط زیست HSEEXPERT Copyright © "HSEEXPERT.com" . All rights reserved. Designed by TAMDATA