متخصص عزیز خوش آمدید.

عضویت در خبرنامه

متخصص گرامی!

در صورتی که عضو سایت مرجع متخصصان سلامت، ایمنی و محیط زیست نیستید، جهت دریافت آخرین اطلاعات مربوط به آگهی‌های استخدامی، اخبار، همایش‌ها، مقالات، اعضای جدید سایت و مطالب مفید دیگر، در خبرنامه سایت ثبت نام کنید.
نام (اختیاری):
ایمیل: *    
ثبت نام

%%%%% فروش تجهیزات ایمنی - با تخفیفات ویژه %%%%%

ثبت رایگان شرکت / فروشگاه شما در سایت

دوره های غیر حضوری HSE - با مدارک بین المللی

درج مطلب توسط شما

شما می توانید مطالب و مقالات مرتبط با HSE را در سایت ثبت نمایید تا با نام شما در بخش قطره ای از در یای HSE نمایش داده شوند.

ايمني كار در ارتفاع و داربست‌بندي 6 مورد

آشنایی کلی با کار صنعتی با طناب

آشنایی کلی با کار صنعتی با طناب
ابوالفضل کوهزاده      2452

پیدایش کار صنعتی با طناب : همگام با پیشرفت علم و توانایی دنياي مهندسي در ساخت سازه های مرتفع، خلا بزرگی تحت عنوان "تامین ایمنی در ارتفاع" ایجاد گردید ؛ در سال 1978 تامين ايمني تكنسينهايي كه در منطق مرتفع كار مي كردند ، به عنوان يك نياز اساسي در شركتهاي بزرگ نفتي ، مخابراتي‌ ، ساختماني ، راه سازي و ... مطرح گرديد. در اين راستا طي نشستها و جلسات مختلف ميان اين شركتها و كمسيون قوانين ايمني و سلامت كاري (HSE) و همچنين تحقيقات بسيار حول محور شناخت منشا خطرات كار در ارتفاع ، شيوه هاي پيشگيري ، مديريت و مقابله با خطرات ، تكنيكها و تجهيزات مورد نياز ، نيازهاي كاري در ارتفاع و رسيدن به هدف " خطر صفر " ، روش" كار صنعتي با طناب " به عنوان بهترين روش كاري كه علاوه بر تامين ايمني كامل ، كليه نيازهاي كاردر ارتفاعات را پوشش مي‏داد ، معرفي گرديد و ماحصل اين تلاشها منجر به تشكيل يك اتحاديه بين المللي با عنوان " اتحاديه تجاري كار صنعتي با طناب (IRATA)" گرديد همكاري نزديك بين كارشناسان HSE و IRATA باعث گرديد تا IRATA به عنوان مرجع بين المللي اصلي در زمينه آموزش كار صنعتي با طناب و امداد و نجات در ارتفاع ، تبيين استانداردها وقوانين مربوطه ، بازرسي و ارزيابي شركتها و... به طور رسمي آغاز به كار نمايد.

ادامه مطلب + دانلود

ایمنی داربست ها

گروه تحریریه سایت      4547

محيط كار از چهار جزء ، انسان ، تجهيزات، مواد ومحيط تشكيل شده است. مهمترين مسئله در يك محيط كار ايجاد يك محيط ايمن مي باشد كه جهت ايجاد اين محيط اقدامات بسياري از آموزش پرسنل گرفته تا حفاظ گذاري دستگاه صورت مي پذيرد. يكي از اقدامات ايمني مؤثر در صنايع و فعاليتهاي گوناگون استفاده از داربست به عنوان يك وسيله مطمئن و ايمن جهت كار در ارتفاع مي باشد كه با استفاده از آن مي توان ايمني محيط كار را فراهم نموده و فعاليت را با كيفيت عالي به پايان رساند. ایمنی داربست ایمنی داربست HSE سلامت محیط زیست

ادامه مطلب + دانلود

دستور العمل کار در ارتفاع

گروه تحریریه سایت      4282

هدف : هدف از نگارش این دستور العمل تشریح نحوه عملیات کار در ارتفاع به صورت ایمن در واحد های مجتمع های پتروشیمی می باشد.

ادامه مطلب + دانلود

نکات ایمنی هنگام استفاده از نردبان و نردبان متحرک

گروه تحریریه سایت      3010

(برای دریافت و مطالعه مطلب، فایل پیوست را دانلود نمایید.)

ادامه مطلب + دانلود

نکاتی در رابطه با ایمنی نردبان

گروه تحریریه سایت      4353

در مبحث کار در ارتفاع و داربست بندی، ایمنی نردبان از جمله مسائل مهمی است که باید نکات مرتبط با آن را در حین کار در نظر داشت. از جمله نکات ایمنی نردبان می توان به موارد زیر اشاره نمود : 1.در موارديكه امكان تكيه دادن نردبان قابل حمل و به محل كار يا شيب مناسب و اطمينان بخش وجود نداشته باشد براي جلوگيري از حركت نردبان بايد پايه يا تكيه‎گاه آن محكم بسته يا مهار شود. 2.نردبان قابل حمل بايد طوري قرار داده شود كه پايه نردبان در جاي ثابتي قرار گرفته و تكيه‎گاه بالا نيز استحكام كافي براي تحمل بار وارده را داشته باشد. ...

ادامه مطلب + دانلود

ایمنی داربست بندی

گروه تحریریه سایت      7187

امروزه در صنایع مختلف برای نیل به اهداف و پیشبرد کارها، بیش از پیش نیاز به کار در ارتفاع وجود دارد. کار در ارتفاع دارای خطرات بسیار زیادی از جمله سقوط افراد و ابزار کار می باشد که باید با تجهیزات مناسب و رعایت نکات ایمنی مربوطه از آن جلوگیری نمود. داربست بندی از جمله راههایی است که افراد برای انجام کار در ارتفاع از آن استفاده می نمایند. بنابراین آگاهی از موارد ایمنی در داربست بندی و کار در ارتفاع بسیار پراهمیت می باشد.

ادامه مطلب + دانلود


آمار سایت

4857
8416
1714
1
1198
9698135

بانک شبکه های مجازی HSE

فروشگاه لوازم ایمنی آریا

بانک شبکه های مجازی HSE

مرجع متخصصان سلامت ایمنی و محیط زیست HSEEXPERT Copyright © "HSEEXPERT.com" . All rights reserved. Designed by TAMDATA