متخصص عزیز خوش آمدید.

عضویت در خبرنامه

متخصص گرامی!

در صورتی که عضو سایت مرجع متخصصان سلامت، ایمنی و محیط زیست نیستید، جهت دریافت آخرین اطلاعات مربوط به آگهی‌های استخدامی، اخبار، همایش‌ها، مقالات، اعضای جدید سایت و مطالب مفید دیگر، در خبرنامه سایت ثبت نام کنید.
نام (اختیاری):
ایمیل: *    
ثبت نام

تولید علائم و تابلوهای ایمنی پرشین ساین

ثبت رایگان شرکت / فروشگاه شما در سایت

دوره های غیر حضوری HSE - با مدارک بین المللی

درج مطلب توسط شما

شما می توانید مطالب و مقالات مرتبط با HSE را در سایت ثبت نمایید تا با نام شما در بخش قطره ای از در یای HSE نمایش داده شوند.

بهداشت حرفه‌اي 11 مورد

شناسایی مخاطرات تراشکاری به روش FMEA

اميني حسن      32

ارزيابي ايمني و بهداشتي شغل تراشكاري به روش FMEA

ادامه مطلب + دانلود

ارزیابی ریسک بهداشتی مواد شیمیایی

ارزیابی ریسک بهداشتی مواد شیمیایی
Z N      3194

هر روز در محیط های کاری و زندگی با طیف وسیعی از عوامل شیمیایی روبرو هستیم، از اینرو شناخت خطرات ناشی از کاربرد آنها و برآورد ریسک مواجهه در راستای اولویت بندی طرحهای کنترلی به منظور پیشگیری از ابتلاء به بیماریهای شغلی از اهمیت خاصی برخوردار است.

ادامه مطلب + دانلود

قانون حفاظت در برابر اشعه

قانون حفاظت در برابر اشعه
گروه تحریریه سایت      2039

با توجه به گسترش روز افزون کاربرد اشعه (پرتو ها) در امور مختلف و ضرورت حفاظت از کارکنان، مردم، نسلهای آینده و محیط در برابر اثرات زیان آور اشعه، مقرراتی در فروردین ماه 1368 مصوب شد که به این امور رسیدگی کند و مسائل ایمنی مربوط به این زمینه را گوشزد نماید.

ادامه مطلب + دانلود

پرتو هاي نوري و حفاظت در برابر آن ها

پرتو هاي نوري و حفاظت در برابر آن ها
گروه تحریریه سایت      1382

در اين مطلب به سوالات زير پاسخ داده مي شود : انواع پرتو هاي نوري كدام است ؟ پرتو هاي نوري چه كاربرد هايي دارند ؟ اثرات بيولوژيكي پرتو نوري كدام است ؟ چه طور مي توان خود و ديگران را در برابر پرتو هاي نوري محافظت نمود؟

ادامه مطلب + دانلود

حفاظت در برابر پرتوهای رادیویی و ماکروویو

حفاظت در برابر پرتوهای رادیویی و ماکروویو
گروه تحریریه سایت      1731

ناحیه کنترل شده پرتوگيري شاغلين در اين ناحيه تحت كنترل است و در آن معيارهاي حفاظتي ويژه جهت كنترل پرتوگيري در شرايط عادي كار يا جهت محدود كردن پرتوگيري‌هاي بالقوه وضع مي‌شود.

ادامه مطلب + دانلود

کارگاههایی که ایمن نیست ؛ کارگرانی که سلامت نیستند.

گروه تحریریه سایت      1908

انسان سالم در هر جامعه ای محور توسعه پایدار است و اگر شرایط به گونه ای باشد که سلامت افراد به ویژه شاغلین در محیط کار تهید شود، قطعا روند توسعه نیز دچار اختلال شده و نمی توان انتظار کارآیی لازم را از نیروی کار مفید داشت.

ادامه مطلب + دانلود

استرس گرمایی - Heat Stress

گروه تحریریه سایت      1582

استرس گرمایی از خطرات فیزیکی محیط کار می باشد که شامل تنش ها و بار حرارتی وارده از طرف محیط به بدن انسان است. این امر می تواند سلامت کارگران را به خطر اندازد و باعث افزایش بیماری های ناشی از آن و حوادث ناشی از کار و در نهایت باعث کاهش بهره وری می شود.

ادامه مطلب + دانلود

لرزش دست - بازو ، توصیه برای کارگران

گروه تحریریه سایت      1462

لرزش دست - بازو لرزشی است که به دستان و بازوهایتان زمانی منتقل می شود که از تجهیزات قوی استفاده می کنید و باید با دست آنها را کنترل کرد...

ادامه مطلب + دانلود

حوادث شغلی و ارتباط آن با بهداشت روان

گروه تحریریه سایت      1880

نقش نیروی انسانی به عنوان مهمترین منبع سازمانی و سلامت جسمانی و روانی شاغلین در محیط کار بر کسی پوشیده نیست. ناکارآمدی افراد در محیط کار و بویژه حوادث شغلی در محیط های صنعتی ارتباط غیر قابل انکاری با شرایط روحی و روانی شاغل، رضایت از شغل و نوع شخصیت فرد دارد...

ادامه مطلب + دانلود

سرما و استرس سرمایی

گروه تحریریه سایت      3247

یکی از عوامل فیزیکی زیان¬آور محیط¬های کاری سرماست، که بدن در برابر آن واکنش کمتری نسبت به گرما از خود نشان می¬دهد. دو عامل مهم تأثیرگذار در سرما، دمای هوا و سرعت جریان هوا است که هر چه دمای هوا کمتر و سرعت جریان آن بیشتر شود اثرات زیان¬بارتری برای بدن درپی خواهند داشت. تأثیر توأم دما و سرعت جریان هوا را با شاخصی با عنوان خنک¬شوندگی باد (WCI) بیان می¬کنند. این شاخص برای محیط¬های بسیار سرد و پایین¬تر از نقطه انجماد تعریف شده و با تعیین چرخه کار و استراحت، نشان می¬دهد که شیفت کاری در سرما 4 ساعت می¬باشد. (چرخه استراحت درمواجهه با سرما به معنای گرم کردن افراد است و فرد باید حتماً وارد یک محیط گرم شود.)

ادامه مطلب + دانلود

12

آمار سایت

4928
3703
7795
4
2871
9338718

علائم ایمنی

فروشگاه لوازم ایمنی آریا

بانک شبکه های مجازی HSE

مرجع متخصصان سلامت ایمنی و محیط زیست HSEEXPERT Copyright © "HSEEXPERT.com" . All rights reserved. Designed by TAMDATA